Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Sulejówek po sąsiedzku

Utworzono dnia 22.02.2021

Historia miasta współtworzy tożsamość jego wspólnoty. Portal „Sulejówek po sąsiedzku” to wielowymiarowy obraz historii społecznej tego miasta. To także niepowtarzalny zapis bardzo osobistych emocji oraz opowieści o tym, co było i co wciąż pozostaje ważne dla mieszkańców i mieszkanek tej podwarszawskiej miejscowości. To w końcu zaproszenie do nawiązywania relacji, budowania więzi i bliskości pomiędzy tymi, którzy tu niegdyś mieszkali, a tymi, którzy dopiero odkrywają to miejsce. Pomiędzy tym, co już się wydarzyło, a tym, co kształtuje tę wspólnotę dzisiaj.

W dniu 15 listopada, w dniu 70. urodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, uruchomiliśmy dla Was portal „Sulejówek po sąsiedzku”.

Serwis ten to kolejny krok w działalności Archiwum Społecznego Sulejówka – partnerskiego przedsięwzięcia Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka, które rozpoczęło się w 2016 roku.

Celem Archiwum jest gromadzenie materiałów dotyczących lokalnej historii: ludzi, instytucji i miejsc, ocalenie osobistych historii mieszkańców, zapisanie wspomnień, opisanie pamiątek. Każda historia, każde zdjęcie, każde najdrobniejsze wspomnienie jest dla nas ważne.

Mamy nadzieję, że portal „Sulejówek po sąsiedzku” okaże się przestrzenią nie tylko do odkrywania naszego miasta, ale także do kolejnych spotkań, interakcji i działań dla młodszych i starszych użytkowników, które poszerzą kolekcję Archiwum o nowe historie i materiały, a mapę Sulejówka wzbogacą o kolejne miejsca powiązane z niezwykłymi opowieściami.

Portal „Sulejówek po sąsiedzku” jest realizowany przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku i Centrum Cyfrowe dzięki dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook