Serdecznie zapraszamy na spotkanie z Krzysztofem Maciejewskim (ur. 1971 w Warszawie) - polskim pisarzem i dziennikarzem, znanym z zamiłowania do literatury grozy.
W 2014 roku Maciejewski zdobył dwie Nagrody Polskiej Literatury Grozy im. Stefana Grabińskiego: w kategorii Książka za tom opowiadań „Album” oraz w kategorii Opowiadanie za utwór „Biel łabędzia, biel łabędzia”. Jego twórczość wyróżnia się sugestywnymi opisami i umiejętnością wprowadzania czytelnika w klimat pełen tajemnicy i niepokoju.
Autor jest też laureatem konkursu Gildii Horroru za krótkie opowiadanie grozy, a w jego dorobku znajdują się m.in. zbiory opowiadań „Osiem” (2011), „Album” (2013), „Dziewięćdziesiąt dziewięć” (2015) oraz powieść „Śniące ściany” (2017).
Jego najnowsza książka to znowu zbiór opowiadań – „Dwadzieścia jeden” (2024), która będzie pretekstem to spotkania z pisarzem.
Maciejewski zasilił swym piórem także wiele antologii – jego teksty znalazły się w prestiżowych zbiorach, takich jak seria "City" czy "Sny umarłych". Mieszka w Sulejówku, gdzie wciąż nieustannie pracuje nad kolejnymi mrocznymi historiami, którymi zaskakuje swoich wiernych czytelników.
Spotkanie poprowadzi Agnieszka Kwiatkowska, autorka zbioru opowiadań "Drugi peron" i kilkudziesięciu tekstów grozy w zbiorowych antologiach. Z zawodu manikiurzystka, z pasji pisarka. Lubi włoską kuchnię, zwierzęta i naturę
Kilka słów o najnowszej książce:
Książka "Dwadzieścia jeden" autorstwa Krzysztofa Maciejewskiego to zbiór opowiadań, w którym autor z powodzeniem wydobywa elementy grozy z codziennej, szarej rzeczywistości. Maciejewski, znany jako propagator poetyckiego nurtu bizarro, świadomie i klarownie realizuje program upoetycznienia prozy, łącząc makabrę z groteską. Tym razem opowiadania jeszcze mocniej zdzierają połyskliwą zasłonę z rzeczywistości, ukazując brutalną prawdę o świecie, który pozornie wydaje się zwyczajny. Jego opowiadania charakteryzują się znakomitymi pomysłami i oryginalnymi rozwiązaniami fabularnymi, co czyni je wyjątkowymi w polskiej literaturze grozy. Wcześniejsze prace autora, takie jak Osiem (2011), Album (2013) czy Dziewięćdziesiąt dziewięć (2015), również spotkały się z uznaniem czytelników i krytyków.