Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Spotkanie autorskie z Grzegorzem Kozyrą

Utworzono dnia 05.12.2022
Zapraszamy na spotkanie z kulturą!
Pretekstem do tego spotkania jest najnowsza książka naszego Gościa, tym razem poświęcona muzyce filmowej. Porozmawiamy o tym jaką rolę spełnia muzyka w filmie i czego od niej oczekujemy. Czy mariaż muzyki i obrazu zawsze jest dobry, wreszcie czy muzyka filmowa może żyć własnym życiem.
O czy jeszcze jest książka - to opowieść o latach 70. w Polsce, o młodości, wielkich odkryciach filmowych i muzycznych, fascynacji kinem.
Także historia o przyjaźniach, które trwają krótko i szybko niestety się kończą. Autor opisuje kilkadziesiąt filmów, a w zasadzie ścieżki dźwiękowe znanych kompozytorów: m.in. Henry`ego Manciniego, Ennia Morricone, Nino Roty, Krzysztofa Komedy, Wojciecha Kilara, Zygmunta Koniecznego, którzy napisali muzykę do dzieł znanych reżyserów i pozostawili ślady w naszej wyobraźni do dziś. Książka nie tylko dla miłośników filmu i muzyki. Podczas spotkania zostanie wykonana, skomponowana specjalnie na tę okazję suita na instrumenty elektroniczne.
*Termin wydarzenia:*14.01.2023 r., godz. 17:00
*Miejsce*: Miejski Dom Kultury w Sulejówku, ul. Bogusławskiego 14 A
*Gośćmi spotkania będą:*
Grzegorz Kozyra – autor
Piotr Lewandowski – Kompozytor muzyki elektronicznej.
Beata Kozyra – Paulska - skrzypce
Jakub Paulski - gitara
*Grzegorz Kozyra*– eseista, poeta, dziennikarz. Publikował w tygodniku studenckim „itd.”, „Przeglądzie Tygodniowym”, „Przeglądzie Katolickim”, „Kinie Domowym”, „Kinie”, „Gazecie Prawnej” .Był redaktorem naczelnym magazynu „Kino Domowe”, a także wydawcą czasopism „Videoman” i „Pegasus”. Autor książek „W czasie niedokończonym. Szkice literackie” (Nowy Świat 2005), poświęconej artystom słowa i muzyki uwikłanym w dramat czasu, a także „Duch słowiański. Esejo zniewoleniu” (Nowy Świat 2009), przedstawiającej Rosję przedrewolucyjną widzianą oczami filozofa Wasilija Rozanowa. Trzecia jego pozycja eseistyczna „Cień i agnolie” (Nowy Świat 2013) jest zbiorem tekstów, których bohaterami są m.in. Jorge Luis Borges, Franz Kafka, Jan Sebastian Bach, Sandor Marai, Emil Cioran. Wydał zbiór poezji „Pieśni dla Żywych i marłych” (Wydawnictwo FJ Canada 2018) , hołd dla wybitnych twórców kultury. W książkach: „Podróże z Orfeuszem” (Nowy Świat 2016), Mój jazz” (Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia 2017) i „Godziny z Polihymnią” (Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia 2018) opowiada o muzyce rockowej, jazzowej i klasycznej a tłem jego muzycznych odkryć i poszukiwań są lata 70. i 80. ubiegłego wieku, czas licealnych fascynacji i studenckiej rewolty 1980 roku. W 2021 roku wydał eksperymentalną, eseistyczną powieść science fiction „Miejsca. Opowieść filmowa” (Wydawnictwo Muzyczne Polihymnia).
*Piotr Lewandowski*- producent. Aranżer. Autor trzech albumów
"Continuum", "One World" oraz "Emotions". Producent albumu "Tribute to Oxygene". Autor i producent jingli radiowych, muzyki do produkcji krótkometrażowych, reklam, podkładów muzycznych do animacji, stron internetowych oraz różnego rodzaju eventów.
*Beata Kozyra-Paulska*- dyrygentka i skrzypaczka specjalizująca się w wykonawstwie historycznym. Ukończyła Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Warszawie, w klasie dyrygentury chóralnej prof. Ewy Marchwickiej oraz Akademię Muzyczną w Bydgoszczy, w klasie skrzypiec barokowych prof. Daniela Deutera. Swoje umiejętności doskonaliła na kursach w Polsce i za granicą pod okiem takich mistrzów jak: Imgard Shaller, Agata Sapiecha, Simon Standage, Sirkka-Liisa Kaakinen, Martyna Pastuszka. Współpracowała z różnymi zespołami muzyki dawnej w Polsce i
za granicą. Obecnie jest doktorantką Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina i pisze pracę o temacie:,,W poszukiwaniu teorii afektów i retoryki w muzyce dawnej i współczesnej".
*Jakub Paulski*- założyciel i lider zespołów takich jak: Jakub Paulski
Trio, Jakub Paulski Quartet, Solaris Project. Współtworzy zespół
Paulski/Białowolski Quartet, z którym wydał płytę „Pick Yourself Up” w roku 2019. Jakub Paulski jest pomysłodawcą i organizatorem cyklu koncertów ,,Opowieści Improwizowane” oraz I edycji Wesoła Jazz Festiwal (listopad 2020). Prezes Fundacji Razem Dla Sztuki. Na początku października 2020, artysta wydał płytę „Preludium” z zespołem Jakub Paulski Trio. Gitarzysta jest laureatem licznych międzynarodowych i ogólnopolskich konkursów, między innymi Grand Prix Jazz Juniors 2019 z zespołem Jakub Paulski Trio. Od 2018 roku pracuje jako nauczyciel akademicki w Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie.
Na wydarzenie obowiązują bezpłatne wejściówki do nabycia w sekretariacie Miejskiego Domu Kultury w Sulejówku.
Liczba miejsc ograniczona.
Zapraszamy.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 168

W poprzednim tygodniu: 191

W tym miesiącu: 636

W poprzednim miesiącu: 902

Wszystkich: 35805

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook

Logotyp Patriotyzmu Jutra