Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Otwieramy 14 maja 2020 roku

Utworzono dnia 30.12.2020

Drodzy Czytelnicy,
14 maja o godzinie 10.00, otwieramy dla Was cześć naszych placówek.
Książki będzie można zwrócić lub wypożyczyć w Bibliotece Głównej, przy ul. Wrońskiego oraz Filii Nr 1, przy ul. Świętochowskiego.
Placówki te będą otwarte w poniedziałki, wtorki w godzinach 14-18 oraz w czwartki i piątki 10-14. Soboty - nieczynne.

Filia Nr 2 pozostaje zamknięta do odwołania.

- W chwili obecnej nasza działalność ogranicza się do przyjmowania zwrotów oraz WYPOŻYCZANIA ZAMÓWIONYCH WCZEŚNIEJ KSIĄŻEK. Czytelnicy nie mają wolnego dostępu do księgozbioru i pomieszczeń bibliotecznych. Wypożyczenia odbywają się przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa.
Na raz w pomieszczeniu może przebywać tylko jedna osoba. Wyjątek stanowi rodzic z dzieckiem do lat 13. Pozostali Czytelnicy powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2 m od siebie.

- Po wejściu do Biblioteki Czytelnicy proszeni są o pozostanie w obrębie strefy wyznaczonej w Bibliotece (nie ma osobistego dostępu do zbiorów biblioteki, czytelni, komputerów oraz prasy). Obsługa Czytelników odbywa się z poziomu drzwi wejściowych do biblioteki. W trosce o bezpieczeństwo stanowiska do obsługi są wyposażone w pleksę odgradzającą.

- Czytelnicy zobowiązani są do dezynfekcji rąk oraz własnych rękawiczek zaraz po wejściu do Biblioteki. Na terenie Biblioteki obowiązuje nakaz noszenia maseczek ochronnych, zgodnie z obowiązującymi przepisami.

- Czytelnicy oddający wypożyczone książki proszeni są o odłożenie ich w wyznaczone miejsce. Prosimy przed zwrotem o sprawdzenie czy w środku nie znajdują się rzeczy osobiste. ODDANE POZYCJE OBOWIĄZKOWO ZOSTAJĄ PRZENIESIONE DO KWARANTANNY, która obowiązuje 3 dni. Po tym czasie pozycje zostają włączone do księgozbioru.

- W celu usprawnienia pracy bibliotecznej zalecamy wcześniejsze przygotowanie listy tytułów do wypożyczenia wyszukując pozycje w katalogu na stronie biblioteki www.mbpsulejowek.pl/ i przesłanie ich drogą mailową lub podanie ich telefonicznie.:
- Biblioteka Główna, ul. Wrońskiego 1 – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. tel. 22 783 28 13
- Filia Nr 1 – Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 22 783 55 38

W wiadomości należy podać swoje imię i nazwisko oraz nr karty bibliotecznej.
Prosimy o umówienie się na konkretny dzień i godzinę.

Zamówione materiały należy odebrać w ciągu 2 dni roboczych.

- Z Biblioteki mogą korzystać wyłącznie osoby zarejestrowane. Do odwołania zostają wstrzymane zapisy nowych Czytelników.

- W dalszym ciągu do odwołania nie będą się też odbywały spotkania, imprezy i wydarzenia w bibliotekach. Zamknięte pozostają też czytelnie, nie można również korzystać z miejsca do pracy w bibliotece oraz z komputerów. Nie ma możliwości korzystania z toalet w budynkach biblioteki oraz wieszaków na okrycia wierzchnie.

Sytuacja zmienia się dynamicznie. Będziemy reagować na bieżąco i wprowadzać zmiany funkcjonowania biblioteki.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość – zachowanie zasad bezpieczeństwa jest najważniejsze. Dla nas jest to także sytuacja nowa, musimy się do niej przygotować jak najlepiej i mamy nadzieję, że Państwo nam w tym pomogą.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 89

W poprzednim tygodniu: 149

W tym miesiącu: 521

W poprzednim miesiącu: 625

Wszystkich: 11366

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook

Logotyp Patriotyzmu Jutra