Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Mała książka, wielki człowiek w Sulejówku

Utworzono dnia 22.02.2021

Serdecznie zapraszamy rodziców wraz z dziećmi w wieku 3-6 lat (roczniki 2014-2017) po odbiór Czytelniczych Wyprawek i na rozpoczęcie przygody z czytaniem i biblioteką.
Na każde dziecko czeka książka oraz Karta Małego Czytelnika, na której będzie zbierać naklejki za każdorazową wizytę w Bibliotece zakończoną wypożyczeniem.
Po uzbieraniu 10 Mały Czytelnik otrzyma imienny dyplom.
Rodzice natomiast otrzymają poradnik o roli czytania w życiu dziecka bo dobrze dobrane książki rozwijają zarówno umysł, jak i emocje, kształtują kompetencje językowe, a jako pięknie zaprojektowane przedmioty umożliwiają pierwsze spotkanie ze sztuką.
Wyprawki dostępne są we wszystkich Bibliotekach w Sulejówku.

Wszystko to w ramach ogólnopolskiej kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.
Badania wykazują, że dzieci wychowywane pośród książek są bardziej pewne siebie, mają większy niż rówieśnicy zasób słownictwa i dobrze rozwiniętą wyobraźnię.
Ważną rolę odgrywa tu także biblioteka: uczy samodzielności, podejmowania pierwszych własnych wyborów, rozwija myślenie .To miejsce, gdzie rodzic wspólnie z dzieckiem może spędzić czas w sposób twórczy oraz przeżyć nową, fantastyczną przygodę z wypożyczoną książką.
W Wyprawce na dzieci czeka książka, dostosowana pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka, a na rodzica – przygotowana broszura informacyjna przypominająca o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Imieniny

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook