Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Festiwal Zofiówka

Utworzono dnia 03.06.2022
Już 5 czerwca będzie miał miejsce prolog II Edycji Festiwalu Zofiówka - premierowy pokaz spektaklu „Czerwony Kapturek”. Program Festiwalu, podobnie jak w zeszłorocznej edycji, będzie składał się z następujących bloków:
  • Spotkania przy stole, gdzie znajdą się takie działania jak warsztaty literackie „Wspólne Pisanie”, warsztaty dziennikarskie - których efektem będzie kolejna edycja gazety „Zofiówka Festiwalówka”, spotkania z pisarzami, rozmowy z filmowcami. Warsztaty animacji „Zaanimuj swojego SLIMA” to filmowa przygoda dla całej rodziny, zwieńczona projekcją powstałych dzieł na „wielkim ekranie” miejscowego kina. „Bajkowisko” będzie kreatywną podróżą dla najmłodszych do krainy wyobraźni.
  • Spotkania po drodze, czyli w przestrzeni miejskiej, zapraszające do poznania ciekawych ludzi i inspirujących miejsc: cykl warsztatów fotograficznych, czy plener artystyczny. Stworzone przez uczestników prace będzie można ujrzeć podczas specjalnie przygotowanych wystaw.
  • Spotkania w ogrodzie, gdzie pod starą sosną lub lipą, w cieniu cisów i innych krzewów, które przywracają letniskowy charakter miasta można wziąć udział w koncercie „dęciaków” M.O.D. „Akord” w malowniczym Parku Glinianki, w potańcówce plenerowej z dziarską „Młodzieżówką z Sulejówka”, warsztatach na świeżym powietrzu, a nawet samemu wykreować „Magiczny ogród Zofii”.
  • Spotkania przy mikrofonie, z pasjami mieszkanek i mieszkańców Sulejówka. W tym bloku znajdą się spotkania z muzyką i teatrem. Podczas tegorocznej edycji nie zabraknie zwłaszcza wątków teatralnych. Już 5 czerwca nastąpi premiera sztuki wystawianej przez „Scenę Seniora” – „Czerwony Kapturek”. 14 czerwca odbędzie się kolejny premierowy pokaz – „Trzy Próby. Fredro-Zapolska-Mrożek”, spektaklu tworzonego przez mieszkańców, w wyjątkowej formie próby teatralnej. Spektakl „Co to jest miłość?” przybliży twórczość Jonasza Kofty. Na scenie ujrzymy też dziecięce grupy teatralne, których aktorzy są zarazem autorami przedstawień teatralnych „Nieśmiała bajka” i „Opowieść w paski”. W multiinstrumentalną podróż w „Dźwiękiem malowane” zabiorą młodzi muzycy z Sulejówka, a na Finał Festiwalu zabrzmią połączone chóry biorące udział w warsztatach chóralnych.
  • Spotkania w sieci, czyli wydarzenia transmitowane online, takie, jak na przykład „Poranne sąsiedzkie spotkania z kulturą”, będące okazją do poznania inspirujących ludzi świata kultury i sztuki, w domowym klimacie.
Szczegóły wydarzenia na www.festiwalzofiowka.pl
 
 
 
 

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 150

W poprzednim tygodniu: 172

W tym miesiącu: 16

W poprzednim miesiącu: 824

Wszystkich: 14307

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook

Logotyp Patriotyzmu Jutra