Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki
Rozmiar czcionek: A A+ A++ | Zmień kontrast
Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Dokumentowanie codzienności - kilka słów o warsztatach fotograficznych

Utworzono dnia 01.07.2021
Dzisiaj kilka słów o warsztatach fotograficznych z Alicją.
Z Alicją spotkamy się 3 razy - każde spotkanie poświęcone będzie innej tematyce.
 
Żeby wziąć udział w warsztatach wystarczy mieć smartfona lub aparat.
17 lipca 10.00- 16.00 - "Wprowadzenie do fotografii".
W ramach tego spotkania będziecie mogli poznać fragment historii fotografii i dowiedzieć się jak to wszystko się zaczęło.
Poznacie podstawowe zasady kompozycji, możliwości ustawienia apartu czy smartfona oraz mini triki, dzięki którym zdjęcia mogą być lepsze. Do tego poćwiczymy obróbkę zdjęć w darmowych aplikacjach. Podczas warsztatu łączymy teorię z praktyką, czyli będzie dużo fotografowania.

 
18 lipca 10.00 - 16.00 - "Pokaż mi Sulejówek".
To spotkanie poświęcone będzie na pracę w terenie, czyli zdjęcia plenerowe. Poznacie zasady budowania fotoreportażu, ile zdjęć powinno być w cyklu, w jakim formacie i co zrobić, żeby opowieść była interesująca. Będziemy szkolić nasze umiejętności techniczne, ale również spostrzegawczość i ważność na to co nas otacza.

 
22 sierpnia 10.00 - 16.00  - "Kolaże"
W ramach tych warsztatów poznacie archiwalne fotografie Sulejówka, które wykorzystamy nie tylko jako inspirację do stworzenia nowych zdjęć ale też do tworzenia kolaży fotograficznych, które staną się opowieścią o historii Sulejówka. Kolaże wykonamy metodą tradycyjną, czyli „analogowo” - nożyczki pójdą w ruch. Jednak dla chętnych będzie też opcja cyfrowa.

 
Warsztaty poprowadzi:
Alicja Szulc, fotografka, edukatorka cyfrowa. Ukończyła Uniwersytet Artystyczny w Poznaniu na Wydziale Realizacji Obrazu Telewizyjnego. Od kilku lat zajmuje się realizacjami foto - video dla instytucji kultury, organizacji pozarządowych, na rynku komercyjnym. Dodatkowo od 10 lat zajmuje się edukacją medialną i cyfrową, prowadząc warsztaty na terenie całej Polski. Autorka innowacji społecznej „Zapracuj Smartfonem” realizowanej w ramach „TransferHub” - inkubatora innowacji społecznych FISE. Od 2010 roku Latający Animator Kultury. W 2014 roku koordynowała pierwszą lekcję online streamingowaną do wszystkich polskich szkół - „Opowieść o Żydach polskich. Lekcja na żywo”. Od 2015 roku właścicielka firmy fotograficznej AS_fotografia. Wielbicielka social mediów i ich potencjału do budowania kampanii społecznych. Współpracuje min. z : Fundacja Orange, Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny,Muzeum im. Józefa Piłsudskiego, Towarzystwo Inicjatyw Twórczych „ę” czy Narodowe Centrum Kultury. Portfolio fotograficzne można obejrzeć na stronie www.asfotografia.work.
 
Warsztaty są bezpłatne - obowiązuje rejestracja:
- napisz do nas w wiadomości prywatnej
- napisz na zapisy@mbpsulejowek.pl

 
Projekt dofinansowano ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w ramach programu „Patriotyzm Jutra”.
 

Kalendarz

Pn
Wt
Śr
Cz
Pt
Sb
Nd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Imieniny

Licznik odwiedzin

W tym tygodniu: 95

W poprzednim tygodniu: 147

W tym miesiącu: 242

W poprzednim miesiącu: 703

Wszystkich: 12944

Pozostałe

Logo Biuletynu Informacji Publicznej

logotyp portalu Sulejówek po sąsiedzku

 

Projekt Mała książka wielki człowiek w Bibliotece w Sulejówku
Bezpłatny dostęp do Legimi w Bibliotece w Sulejówku

logotyp facebook

Logotyp Patriotyzmu Jutra