W sobotę 29 października, w 100. rocznicę urodzin Profesora Zbigniewa Wójcika (29.10.2922-22.03.2014), została upamiętniona osoba Profesora.
Rano odprawiono mszę w intencji Zbigniewa Wójcika oraz Walentego Wójcika. Po niej delegacja udała się na cmentarz Stare Powązki, gdzie na grobie Profesora złożone zostały wiązanki i zapalono znicze. Władze miasta reprezentowali: burmistrz Arkadiusz Śliwa oraz radni w poczcie sztandarowym – Daniel Dąbrowski, Patrycja Musiatowicz i Janusz Czarnocki. Kwiaty złożyły także – Iwona Zbroszczyk, dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku oraz Agnieszka Kazimierczak z Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych w imieniu Jana Józefa Kasprzyka oraz dr Mariusz Kolmasiak, autor, między innymi książek o Walentym Wójciku oraz (przygotowywanej) o Zbigniewie Wójciku, a także Jacek Zalewski.
Delegacja Sulejówka złożyła również kwiaty i zapaliła znicze na grobie rodzinnym Piłsudskich. Spoczywają w nim: Aleksandra Piłsudska, córki Wanda Piłsudska i Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska z mężem Andrzejem Jaraczewskim.
Od 2000 r. Zbigniew Wójcik patronuje wraz z Wandą Piłsudską, Jadwigą Piłsudską-Jaraczewską i Ryszardem Kaczorowskim sztandarowi miasta Sulejówek.
Ojciec Profesora - chorąży Walenty Wójcik był żołnierzem Legionów, w latach 1922-1935 pełnił służbę jako przyboczny Józefa Piłsudskiego. W Sulejówku mieszkał koło dworku Milusin, później zaś wybudował niedaleko własny dom, przy obecnej ulicy 11 Listopada. Zdjęcia można obejrzeć na portalu Sulejówek po sąsiedzku: https://sulejowekposasiedzku.pl/lokalizacja/dom-walentego-wojcika/
Wychowywany w patriotycznej atmosferze Zbigniew Wójcik od dziecka zafascynowany był osobą Marszałka. Będąc chłopcem bawił się z córkami Józefa Piłsudskiego i uczęśzczał do przedszkola Rodziny Wojskowej.
Zasłużonym dla Miasta Sulejówek został w 2001 r.
W 2022 r. Rada Miasta nadała Jego imię Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejówku, która będzie nosić Jego imię od 1 stycznia 2023 r.