Czytelniana sala Biblioteki w Sulejówku zapełniła się po brzegi w piątkowy wieczór 19 lutego.

Na spotkanie autorskie z Krzysztofem Maciejewskim przyszło wielu gości a wśród nich Burmistrz Miasta Arkadiusz Śliwa, Pani Sekretarz Hanna Stefaniuk, Radna Małgorzata Lubecka, Dyrektor Hanna Semeniuk. Nie zabrakło także rodziny, przyjaciół oraz mieszkańców Sulejówka.

Spotkanie z Pisarzem rozpoczęła Dyrektor Biblioteki – Iwona Zbroszczyk - witając serdecznie gości i krótko przedstawiając osobę Autora oraz podkreślając, że Bibliotekę tworzą ludzie – zarówno Czytelnicy jak i Ci, którzy widzą w niej miejsce spotkań.

Dzięki prowadzącej spotkanie - Martynie Bulik i jej doskonałej znajomości twórczości Pisarza mogliśmy być uczestnikami interesującej dyskusji.

Mogliśmy posłuchać fragmentów ostatniej książki „Dziewięćdziesiąt dziewięć”, kilku drabbli, których setka tworzy całość zbioru. To właśnie one stały się punktem wyjścia do dalszej rozmowy na temat twórczości, motywów, które w pisarstwie Pana Krzysztofa dominują. Słuchaliśmy o procesie tworzenia, wpływach literackich, trudnościach i przyjemnościach pisania. Autor chętnie odpowiedział na pytania z sali. Po spotkaniu, w miłej atmosferze każdy mógł liczyć na chwilę rozmowy z Autorem i autograf na własnym egzemplarzu książki.

Muszę przyznać, że z drabblami zetknęłam się dzięki Panu Krzysztofowi po raz pierwszy. Jestem pod wrażeniem, jak w tak krótkiej formie, w stu słowach, można zamknąć tak wiele treści i opatrzyć niespodziewana puentą.

Autor specjalizuje się w literaturze grozy dlatego często podczas czytania jego utworów jesteśmy świadkami mrocznych obrazów, wypełnionych absurdalnymi zjawiskami, poruszając się pomiędzy rzeczywistością a wirtualnym czy fantastycznym światem.

Nie jest to jednak proza pozbawiona refleksyjności. Skłania do zatrzymania się i zastanowienia. Mimo iż to Tanatos gra główną rolę w twórczości Pana Krzysztofa nie jest to proza smutna. Także w trakcie spotkania dało się słyszeć śmiech, a na twarzach gości często pojawiał się uśmiech.

Pomimo iż dłuższa forma – jak powieść – cieszy się większym zainteresowaniem, czy właśnie w dobie krótkich przekazów tekstowych, sms-owych wiadomości te właśnie zwięzłe, lecz bogate w treść utwory nie będą zdobywać coraz większej liczby zwolenników?

Duże podziękowania należą się Galerii TAŚ TAŚ, która urozmaiciła swoimi pracami piątkowy wieczór, Pani Barbarze Baranowskiej i Tygodnikowi Lokalna za materiał zdjęciowy, a wszystkim gościom za tak liczne przybycie.

/iz/