Akcja e-motywacja to 5 inspirujących, wirtualnych spotkań dla Seniorów i osób zainteresowanych tematem - "przy kawie" i w kreatywnej atmosferze. Wideokonferencje będą odbywać się w czwartki o godzinie 11:00 od września do grudnia 2015 r., średnio dwa razy w miesiącu.

Celem projektu jest aktywizacja społeczna osób starszych - uzupełnienie zapasów odwagi i energii przydatnych do życia aktywnego i spełnionego.

Każde spotkanie poświęcone będzie innemu tematowi i innemu gościowi. Bohaterami spotkań będą osoby znane i mniej popularne… ale równie aktywne! Dodatkowo swoją fachową wiedzą podczas wszystkich spotkań będzie dzielił się z seniorami psycholog i... skoczek spadochronowy Tomasz Kozłowski.

Informacje dotyczące tematu i bohatera spotkania będą udostępniane półtora tygodnia wcześniej na stronie internetowej Biblioteki.

Gościem pierwszego spotkania będzie aktorka Emilia Krakowska.

Naszym sprzymierzeńcem będzie Internet i nowe technologie, które wykorzystamy jako narzędzie do odkrywania świata i pokonywania barier społecznych. Za pośrednictwem Internetu połączymy się ze studiem.

Osoby zebrane w Bibliotece wspólnie obejrzą transmitowane spotkania online i będą miały możliwość zadania pytania gościom transmisji. Dodatkowo będzie to doskonała okazja do wymienienia się między sobą własnymi pomysłami na aktywność w sile wieku!

Terminy spotkań:

08 oraz 22 października 2015
05 oraz 19 listopada 2015
03 grudnia 2015

Osoby zainteresowane prosimy o kontakt telefoniczny (22 783 20 13) bądź osobisty w Bibliotece Głównej (Wrońskiego 1) lub w Filiach (Świętochowskiego 15/17 i Idzikowskiego bl. 3)