Fundacja Orange zaprasza do udziału w drugiej edycji programu społecznego Pracownie Orange. Jeśli mieszkasz w niewielkim mieście lub wsi, zgłoś się do programu, aby wygrać multimedialną świetlicę – przyjazne, dobrze wyposażone miejsce dla mieszkańców, które pomożemy Wam prowadzić. Wnioski przyjmujemy do 21 czerwca 2015 na www.pracownieorange.pl Zapraszamy!

Kto może zgłaszać się do programu?
Mieszkańcy miejscowości o populacji nie większej niż 40 tysięcy – zespoły co najmniej 5 osób, które wspólnie z lokalną instytucją lub organizacją przedstawią pomysły na wykorzystanie Pracowni Orange z pożytkiem dla lokalnej społeczności.

Jak złożyć wniosek?
Poprzez stronę www.pracownieorange.pl - od 20 maja do 21 czerwca 2015 r. Wskażcie nam lokal, który spełni wymagania techniczne do stworzenia Pracowni, zaprezentujcie pomysły na działania dla mieszkańców i przekonajcie nas, że to właśnie u Was ma powstać świetlica. Spośród zgłoszeń Komisja wybierze 50 najciekawszych, które zostaną poddane pod głosowanie internautów w lipcu. To oni wskażą 25 lokalizacji na nowe świetlice.

Co zyska Wasza miejscowość?
Lokale wskazane przez zwycięskie grupy zostaną wyposażone w komputery, bezpłatny dostęp do Internetu, drukarki ze skanerami, konsole do gier, telewizory LCD oraz meble. Fundacja Orange zadba o wsparcie techniczne, zabezpieczenia antywirusowe sprzętu, a opiekunom świetlic zapewni merytoryczne wsparcie w postaci szkoleń, tutoriali, webinariów i grantów finansowych przez pierwsze dwa lata ich aktywności. Udział w programie jest całkowicie bezpłatny.

Wszystko po to, aby Pracownia Orange była nie tylko miejscem rozwoju cyfrowych kompetencji, ale także wzmacniania więzi w Waszym mieście i aktywności dostosowanych do Waszych potrzeb.

Zobacz film i zainspiruj się.

Wygraj Pracownię Orange dla Swojej miejscowości.

Zobacz regulamin akcji i złóż wniosek na www.pracownieorange.pl

To proste!

A jeśli masz pytania…
Skorzystaj z czatu online, napisz maila na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. zadzwoń na infolinię +48 502 091 977 (czynna pn.-pt. w godz. od 9.00 do 17.00).

Możesz też zachęcić innych do działania w Waszej okolicy.

Zaproście Pracownię Orange do swojej miejscowości już dziś.