W sobotę 9 maja odbył się po raz kolejny rajd rowerowy Odjazdowy Bibliotekarz, którego współorganizatorem była Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku. Jak w roku ubiegłym był on integralną częścią Tygodnia Bibliotek.

Na starcie przy dworku Milusin uczestników przywitali organizatorzy: Dyrektor Biblioteki w Dzielnicy Wesoła – Elżbieta Daniłowicz, Pan Krzysztof Jakubiak z Biblioteki w Miedzeszynie, który przypomniał zasady określone w regulaminie rajdu, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku – Iwona Zbroszczyk, Pani Agata Grochowicka, która w imieniu gospodarza miejsca życzyła szerokiej drogi, słonecznej pogody i zapraszała na Noc Muzeów. Głos zabrał także Burmistrz Miasta Sulejówek Arkadiusz Śliwa życząc udanego rajdu i bezpiecznego przejazdu oraz miłej atmosfery.

Trasa liczyła 28 kilometrów. Z Sulejówka wyruszyło 48 rowerzystów. Na kolejnych przystankach – w Wesołej i Wawrze - rozdawaliśmy kolejne szprychówki i na metę zajechało 116 osób.

Na mecie w Muzeum 2 Korpusu w Józefowie rowerzystów przywitał Mariusz Niewidzielski – gospodarz muzeum, Jacek Czarnowski – dyrektor Biblioteki Publicznej w Dzielnicy Wawer oraz Jadwiga Sikorska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Józefowie.

Na zmęczonych i głodnych czekała pieczona kiełbasa, bułki, słodycze, kawa, herbata oraz wiele atrakcji: muzealne unikatowe eksponaty, atrakcje dla dzieci, spotkanie z pisarką Agnieszką Wojdowicz, bookcrossing.

Wszystkim, którzy wsparli organizację Odjazdowego Bibliotekarza chcielibyśmy serdecznie podziękować.

• sponsorom: K&M Delikatesy (Wesoła); abud - Market Budowlany (Wawer); PAWO Sklep piekarsko-cukierniczy (Wesoła); Platon – dystrybucja książek; Piekarnie, cukiernie PUTKA; Pizza z Radości; Piekarnia Oskroba; Witoplast; Sakowska;
  • Policji miasta Sulejówek, dzielnic Wawer i Wesoła oraz Józefowa, która zadbała o bezpieczny przejazd,
  • Partnerom: Cyklon Sport Serwis z Wesołej za wsparcie techniczne, CM Vita-Medica za wsparcie medyczne, Stowarzyszenie Nasza Wesoła, Rembertów Bezpośrednio za pomoc w obstawie rajdu, CM Doktor A, Miejskiej Wysyłce za dokumentację filmową trasy przejazdu i przebiegu rajdu.