Rajd rowerowy Wawer-Wesoła-Sulejówek odbył się 10 maja 2014 r. podczas XI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek (8-15 maj).

Startowaliśmy spod Biblioteki w Wawrze, następnie trasa biegła przez Mazowiecki Park Krajobrazowy. Uczestnicy zwiedzili Kościół Opatrzności Bożej w Wesołej z freskami Jerzego Nowosielskiego.

Na mecie w Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku czekało na uczestników mnóstwo atrakcji: zwiedzanie muzeum, bookcrossing, zajęcia dla dzieci, siatkówka. Nie zabrakło pamiątkowego zdjęcia. Na wszystkich czekał poczęstunek przy grillu i ognisku.

Mimo początkowo deszczowej aury rozdanych zostało ponad 120 szprychówek a wielu chętnych dołączyło do nas na pikniku.

W tym miejscu chcielibyśmy podziękować wszystkim, ktorzy wsparli organizację Odjazdowego Bibliotekarza:

- sponsorom: K&M Delikatesy (Wesoła); PAWO Sklep piekarsko-cukierniczy (Wesoła); Zakład Przetwórstwa Mięsnego "JBB" (Wawer); abud - Market Budowlany (Wawer); System Biblioteczny MATEUSZ,

- Policji dzielnic Wawer i Wesoła oraz miasta Sulejówek, która zadbała o bezpieczny przejazd,

- Stowarzyszeniu Nasza Wesoła, OSP Wesoła, Kino za Rogiem "Zakątek",

- Cyklon Sport Serwis z Wesołej za wsparcie techniczne,

- Panu Józefowi Jagielskiemu za dokumentację filmową oraz Panu Krzysztofowi Zowczakowi za dokumentację fotograficzną,

- młodzieży z Gimnazjum Nr 119 z Wesołej i Gimnazjum Nr 1 z Sulejówka: - Paulinie Majewskiej, Michałowi Piekarskiemu i Bartoszowi Sadowskiemu, którzy śpiewem i grą na gitarze umilali czas przy ognisku,

- Miejskiemu Domowi Kultury w Sulejówku dziękujemy za nagłośnienie na mecie.

Podziękowania należą się także partnerom medialnym: Wiadomościom Sąsiedzkim Wesoła-Wawer-Praga Południe, Gazetce Sąsiedzkiej, Lokalnej, SKM.