Każdego, kto lubi rower, biblioteki oraz jest miłośnikiem słowa pisanego, zapraszamy do wzięcia udziału w rajdzie Odjazdowy Bibliotekarz. Start 10 maja 2014 r. o godz. 11.00 na ulicy Trawiastej 10 (Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wawer), następnie ruszymy przez Marysin i Mazowiecki Park Krajobrazowy w kierunku Zielonej. Zwiedzimy zabytkowy Kościół Opatrzności Bożej (Wesoła, ok. godz. 12.30) i znajdziemy moment na wspólne czytanie. Stamtąd pojedziemy do Sulejówka (Orla - 11 Listopada – Legionów), by dojechać do Muzeum Józefa Piłsudskiego (ok. 13.30-14.00).

Na mecie czekają liczne atrakcje: piknik rodzinny, ognisko, bookcrossing, gry i zabawy, zwiedzanie Dworku i ogrodu. Będzie można obudzić duchy miejsca podczas Muzealnych Łapiduchów. Dorośli będą mogli zagrać w siatkówkę, młodsi w krykieta, a na najmłodszych czekać będzie slalom rowerowy i zajęcia plastyczne.

Dla wszystkich przygotowane będą kiełbaski oraz słodkie wypieki.

Zapraszamy do zabrania ze sobą książek na wymianę!

Do Rajdu można dołączyć się w każdym momencie. Szczegóły trasy można zobaczyć tutaj