Drodzy Czytelnicy!

Informujemy, że przygotowujemy się do ponownego otwarcia Biblioteki.

Zdjęcie zakazu działalności instytucji nie oznacza nakazu ich otwarcia. Zanim otworzymy Bibliotekę dla Was, musimy przygotować wszystko zgodnie z obowiązującymi wymogami sanitarnymi - żebyście czuli się u nas bezpiecznie. Obserwujcie naszą witrynę internetową i profil na Facebooku. O wszystkim będziemy Was informować na bieżąco.

Po konsultacji z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Mińsku Mazowieckim oraz Organizatorem poinformujemy o dacie i szczegółach związanych z otwarciem.

W związku z trwającym zagrożeniem epidemicznym musimy zadbać o nasze wspólne bezpieczeństwo. Już teraz wiemy, że Biblioteki nie będą funkcjonować tak, jak do tej pory. Biblioteka Narodowa rekomenduje uruchomienie jedynie wypożyczalni dla użytkowników. Do czasu znaczącego zmniejszenia liczby zakażeń lub odwołania stanu epidemii, ma być zniesiony wolny dostęp do półek, księgozbiorów i czasopism, a czytelnie mają nadal pozostać zamknięte. Dopuszcza się ograniczenie godzin otwarcia dla czytelników.

Każda książka wracająca do biblioteki będzie musiała pozostać w kwarantannie minimum 3 dni, odizolowana od reszty księgozbioru. Dopiero po tym czasie będzie mogła zostać ponownie wypożyczona.

Zalecać będziemy korzystanie z dostępnych zasobów on-line przez użytkowników Biblioteki - udostępniamy cały czas kody Legimi. Obowiązywać będzie telefoniczne lub mailowe składanie zamówień na tytuły książkowe. W chwili obecnej, w trosce o bezpieczeństwo Czytelników oraz pracowników, przygotowujemy lokale biblioteczne zgodnie z obowiązującymi procedurami oraz wytycznymi.

Prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość bo i dla nas jest to sytuacja nowa i musimy się do niej przygotować jak najlepiej.