"Druga strona miasta" to kryminał, autorstwa Karoliny Szewczykowskiej - jej literacki debiut. Z tej właśnie okazji w środowe popołudnie, 5 kwietnia, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejówku spotkaliśmy się z Autorką, by porozmawiać o jej książce. Nie mogliśmy nie zapytać o emocje i uczucia jakie towarzyszyły jej w związku z debiutem. W rozmowie zdradziła jak rodziła się myśl o książce, jak wyglądała praca nad nią, skąd pomysły na bohaterów i czy każdy z nas ma swoją drugą - mroczną stronę. Zapytaliśmy o pisarskie plany, sposoby tworzenia tak zawiłej intrygi i czy pisząc łatwiej wczuć się w rolę ofiary czy zabójcy. W rozmowie opowiedziała o tym, co czyta prywatnie - jest miłośniczką kryminałów, która wraz z mamą zaczytywała się w Agacie Christie.

Bardzo serdecznie dziękujemy za przyjęcie zaproszenia, gratulujemy debiutu, życzymy wytrwałości i pomysłów oraz mamy nadzieję, że nie było to ostatnie spotkanie w sulejowieckiej Bibliotece.

Dziękujemy także wszystkim, którzy przybyli na spotkanie z Autorką.

Książkę oczywiście polecamy - intryga, zabójstwa i śledztwo, wielowątkowa fabuła, ale przede wszystkim bogaty rys psychologiczny bohaterów skrywających tajemnice.

/iz/