Niezwykle miło jest nam poinformować, że z początkiem września rozpoczęło swoją działalność ARCHIWUM SPOŁECZNE SULEJÓWKA.

Jest to przedsięwzięcie partnerskie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sulejówku, Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku oraz Towarzystwa Przyjaciół Sulejówka.

Celem archiwum jest gromadzenie materiałów dotyczących lokalnej historii Miasta: ludzi, instytucji i miejsc, ocalenie osobistych historii mieszkańców, zapisanie wspomnień, opisanie pamiątek.

Poszukujemy fotografii i innych materiałów archiwalnych, które zechcieliby Państwo nam udostępnić do digitalizacji, w celu stworzenia cyfrowej bazy materiałów o ludziach, którzy tworzyli Miasto. Każda historia, każde zdjęcie i najdrobniejsze wspomnienie jest dla nas ważne.

Archiwum mieści się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejówku, ul. Wrońskiego 1.

Zapraszamy.