W tym roku mija pięćdziesiąt lat od pierwszego nieoficjalnego startu kobiety w maratonie. Dawniej uważano, że start kobiety w biegu dłuższym niż 1500 metrów jest niewłaściwy i szkodliwy dla jej zdrowia.

Jak to wygląda teraz?

18 maja na spotkaniu z Anną Pawłowską – Pojawą w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Sulejówku mogliśmy posłuchać właśnie o bieganiu. Biegaczka – amatorka, blogerka, felietonistka, świeżo upieczona mama, uczestniczka kilkuset imprez biegowych, w tym ponad 20 maratonów opowiadała o swoim doświadczeniu, pasji i początkach. Usłyszeliśmy o historii kobiecego biegania – światowego, jak i z naszego polskiego podwórka, o tym, że jeszcze dziesięć lat temu świat biegaczy nie był tak liczny jak jest obecnie, a na zawody jeździło się po całej Polsce. Teraz nie trzeba się daleko ruszać, żeby co tydzień móc wystartować.

Autorka książki „Bieganie. Kobieca strona mocy” do biegania stara się podchodzić z rozsądkiem, ale widać w tym pasję.

W samej książce przedstawia metody na rozpoczęcie biegania, podpowiada jak ćwiczyć, w co się ubrać i jakie obuwie wybrać, a także kiedy podjąć decyzję o pierwszych zawodach i co nas motywuje.

Tradycyjnie, po spotkaniu, można było otrzymać autograf na swoim egzemplarzu książki, zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, jak i porozmawiać.

Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim gościom za przybycie i oczywiście zapraszamy na kolejne spotkanie już w czerwcu. Więcej szczegółów niebawem.

 

 

 

 

 

 

Facebook

Darmowy Internet