Odjazdowy Bibliotekarz 2016

Rembertów – Ossów – Wesoła

7 maja 2016 (sobota)

„Odjazdowy Bibliotekarz” to ogólnopolska akcja, w której bibliotekarze, czytelnicy i miłośnicy książek oraz rowerów, przejeżdżając przez miasto lub okolicę, mogą przyjemnie i aktywnie spędzić czas w gronie osób o podobnych pasjach” - tak określa akcję organizator i pomysłodawca http://bibliosfera.net/odjazdowy-bibliotekarz/.

Nasz rajd będzie miał miejsce w przeddzień XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek ogłoszonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich (8-15 maja). Hasło tegorocznego Tygodnia: „Biblioteka inspiruje”.

Organizatorzy: Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Wesoła m.st. Warszawy

Miejska Biblioteka Publiczna w Sulejówku

Biblioteka Publiczna w Dzielnicy Rembertów m.st. Warszaw

Stowarzyszenie Rembertów Bezpośrednio

Patronat medialny:

Wiadomości Sąsiedzkie Wesoła - Wawer - Praga-Południe - Rembertów, Wesoła Gazetka Sąsiedzka, Tygodnik Lokalna

Sponsorzy:

Piekarnia-Cukiernia PAWO, Cukiernia T. Wojtkowski Sękacz, PHU Sakowska, Zakład Mięsny Wierzejki

Trasa (ok. 20 km):

Zbiórka, zapisy - godz. 9.30, zwiedzanie Izby Pamięci w Urzędzie Dzielnicy dla chętnych.

10.00 Start - Biblioteka w Rembertowie, ul. Gawędziarzy 8

Trasa: ul. Gawędziarzy, Szandarów, przejazd przez tory, ul. Mokry Ług do końca,
wjazd do lasu: trasa p.poż. 44, 45, 42 i 43 (przejazd ok. 45 min.)

11.00 Ossów:

Cmentarz Bitwy Warszawskiej, kaplica, muzeum „Park Kulturowy - Ossów - Wrota Bitwy Warszawskiej 1920 roku" - zwiedzanie z przewodnikiem

12.30 Wyjazd z Ossowa

Przejazd do Wesołej – ok. 60 min.

Trasa: trasa p.poż. 43, 42, 45,44, ulice: Mokry Ług - Sztandarów - Republikańska - przeprawa przez tunel dla pieszych - Bellony do Działyńczyków - las do ulicy Długiej w Wesołej - Kilińskiego – 1 Praskiego Pułku – OSP

13.30 Meta - Biblioteka i OSP Wesoła – ul. 1 Praskiego Pułku 31

Atrakcje na mecie: grill, słodkości, bookcrossing, kącik dla dzieci, prezentacja wozu strażackiego, pamiątkowe zdjęcie uczestników.

O bezpieczeństwo na trasie zadba policja. Na wymienionych ulicach nastąpią chwilowe utrudnienia w związku z przejazdem Rajdu.

Serdecznie zapraszamy!